ihsan oturmak.jpg

İhsan Oturmak

İhsan Oturmak

İhsan Oturmak (1987 Diyarbakır). Marmara Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü'nden 2012'de mezun oldu. Çalışmalarında teklik ve biriciklik, militarizm, eğitim, ceza, inkılap ve ihtilal gibi konular üzerine eğilen sanatçı, bu kavramları açabilmek için çeşitli bölgelerdeki köy okulları, camiler ,cezaevleri , arkeolojik alanlar veya konusuyla alakalı gördüğü yerlerde araştırmalar yaparak belge niteliği taşıyan materyaller topluyor. Rotary, Akbank Sanat ve Art Revolution Taipei gibi sanat yarışmalarında ödüller kazanan sanatçı 2012 İKSV Cité Internationale des Arts'da rezidans programına katıldı. Sanatçının katıldığı sergiler arasında "İstanbul Tasarım Bienali/ Salon İstanbul" 2012, "Déambulations dans la Turquie contemporaine", Espace Cultural Louis Vuitton Paris 2013, "Akbank Günümüz Sanatçıları Sergisi", Aksanat 2015, Lines of Passage, Municipality of Mytilene Art Gallery Halim Bey Mansion, Lesvos, Greece 2016, Yüzler ve Maskeler /Elgiz Çağdaş Sanatlar Müzesi İstanbul 2016 ve kişisel sergiler arasında ‘Üç Kusurlu İşlem,Aşiret-Mektep-Medeniyet’ Tütün Deposu bulunmaktadır.

seda oturmak.jpg

Seda Oturmak

1987 doğumlu sanatçı Marmara Üniversitesi resim öğretmenliği bölümü mezunu, obje ile insan arasındaki ilişki üzerinden yola çıkarak objenin karakteristiğinin insan ile ne kadar örtüştüğünü sorgulamakta. tanıdık objeler üzerinden hareket ederek bu objelerin toplumda sembolleşmiş halleri üzerine irdelemelerde bulunuyor.

feyza sayman.jpg

Feyza Sayman

İsmim Feyza Sayman. 2014’te mezun olduğum İzmir Amerikan Koleji’nin ardından, mimarlık eğitimimi Özyeğin Üniversitesi’nde tamamladım. 2018 yılında mimarlık lisans programından mezun olmuş, yeni bir mimarım. Mesleki pratiğe başlamadan ve yüksek öğrenime devam etmeden önce mimarlık ve kent üzerindeki eğitimime ikinci boyut kazandırmaya karar vererek 2018 Eylül ayında Aura-İstanbul (İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi) sertifika programına başladım. Şu anda Aura-İstanbul’da araştırmacı pozisyonunda yer alıyorum, İstanbul özelinde kent hafızası üzerine, bir araştırma tabanlı tasarım stüdyosu deneyimliyorum. Bunun yanında sanat ve fotoğrafçılık alanlarında kişisel çalışmalar yürütüyorum. Geçtiğimiz yıllarda yer aldığım çeşitli atölye çalışmalarının yanında, bu yıl ilk kez IAPS Kültür Mekan Buluşmaları 4 çerçevesinde bir atölyenin yardımcı yürütücülüğünü üstleniyorum.